AHN's rabatter på golfklubbarna på solkusten

AHN Golf söker avtal med en rad golfklubbar som ger AHN-golfare rabatterade villkor vid privat spel. Det är för närvarande omöjligt/hopplöst att hålla en aktuell information om vilken greenfee som gäller vid en viss klubb och tidpunkt. Detsamma gäller perioder för Hög-, Mellan- och Lågsäsong.

Detta beror på klubbarnas alltmer fragmenterade greenfeepriser över säsongen och dygnet samt att AHN Golf inte med automatik får uppdatering av klubbarnas villkor. Tyvärr är därtill inte all personal som arbetar på en klubb informerad om vilka avtalsvillkor som kan gälla för AHN-medlemmar.

AHN Golf rekommenderar att medlemmarna vid förbokning av speltid på en klubb alltid efterfrågar gällande rabatt för AHN-golfare. Du skall kunna uppvisa ditt AHN medlemskort. Fråga också efter rabatter vid Early Bird, Twilight Time eller annan dag i veckan.

 

Bana                           Telefon              Web- & mailkontakt            AHN Pris/Rabatt

Alhaurin Golf                    951 550 000            www.alhauringolf.com                    35€ inkl buggy - voucher 

                                                                 reservasgolf@alhauringolf.com

Atalaya Old Cource         952 882 812           www.atalayagolf.com                       40% rabatt

                                                                      info@atalaya-golf.com
 

Baviera Golf                     952 555 015          www.bavieragolf.com                         47€

 

Cabopino Golf                 951 607 004          www.cabopinogolf.com                      cirka 20%

                                                                  reservas@cabopinogolfmarbella.com

 

Calanova Golf                  951 170 194             www.calanovagolf.com                  Hög, mellan- & låg-säsong  

                                         690 751 084      reservas@calanovagolfclub.com            €70, 60, 50 inkl. buggy

 

El Chaparral Golf Club    952 587 700/33      www.golfelchaparral.com                 avtal finns, ring för mer info

                                                                       info@golfelchaparral.com

 

El Paraiso                        952 883 835             www.elparaisogolf.com                  25% rabatt
                                                                   info@elparaisogolfclub.com


La Cala Golf                    952 669 033           www.lacala.com/golf                        avtal finns, ring för mer info

                                                                      golf@lacala.com

La Reserva Club de Golf 956 785 252          www.sotogrande.com                       avtal finns, ring för mer info

                                                                  lareserva.comercial@sotogrande.com
 

Los Arqueros                   952 784 600              losarquerosgolf.com                     30% rabatt

                                                                    caddiemaster@losarquerosgolf.com

Marbella Golf &                952 830 500         www.marbellagolf.com                     30% rabatt

Country Club                                                satu@marbellagolf.com

Mijas Golf                         952 476 843                 www.mijasgolf.org                     50€ med voucher

- Los Lagos & Los Olivos                              teetimes@mijasgolf.org                     tillägg för Lagos
 

Miraflores                         952 931 960         francisco@miraflores-golf.com         20% rabatt.

Parador Golf Club            902 547 979            www.parador.es                            51€

                                                                         reservas@parador.es
 

Rio Real                            952 765 732              www.rioreal.com                         15% rabatt
                                                                        reservas@rioreal.com                     24 tim bokning 60€ 

Santa Maria                      952 831 036          www.santamariagolfclub.com          30% rabatt                                                                                                                            caddymaster@santamariagolfclub.com

Santana Golf                     902 517 700           www.santanagolf.com                    cirka 20 %

                                                                         info@santanagolf.com
 

Torrequebrada Golf          952 442 742          golftorrequebrada.com                   cirka 20 %

                                                                         i

Valle Romano                   952 800 600           www.valleromano.net                       50€, 65€ inkl buggy

                                         680 979 165          reservasgolf@valleromano.es

AUKI:

Tiistaista perjantaihin klo 19 12-15

12-31 toukokuu ti ja pe 12-14

15.-30. Syyskuuta tiistaisin klo 12-14

SULJETTU:

1. kesäkuuta - 14. syyskuuta

22. joulukuuta - 7. tammikuuta

 

AHN Fuengirola-Mijas

Las Rampas, paikallinen 13 D3

Fuengirola, Espanja

Puh: +34 952 474 750

info@ahn-fuengirola.net

  • AHN Fuengirola Facebook