top of page
AHN - tietoa meistä

Yhdistyksen tarkoituksena on luoda toimintaamme ja yhteisöllisyyttämme
jäseniä täällä aurinkoisella rannikolla.


AHN on voittoa tavoittelematon yhdistys. Virkamiehet ja hallitus eivät saa taloudellista korvausta
korvaus. Yhdistyksen rekisterinumero on NIF G92298793.


Vuonna 2019 perustettiin osakeyhtiö. Tämä yritys on 100 % yhdistyksen omistuksessa
AHN. Golftoimintaa harjoitetaan osakeyhtiössä. Tämä liike on
ALV-velvollinen ja kannattava. Tämä on syy yrityksen perustamiseen.
Kaikki muu toiminta tapahtuu AHN:ssä voittoa tavoittelematta, mukaan lukien jäsenmaksut
on maksettu
Osakeyhtiön nimi on SPANSKNORDISKA SL, reg.nr B93729382, ja sen omistaa 100 % AHN

Yhdistyksen säännöt hyväksytään kahdessa vuosikokouksessa ja ne löytyvät pdf-muodossa tästä seuraavaksi =>

Pankkiyhteystiedot

Maksa jäsenmaksu alla olevalle tilille ja mainitse kenen jäsenmaksu on kysymyksessä.
IBAN: ES45 3058 0860 7427 2000 4023
BIC: CCRIES2A
Bank: Cajamar
Vastaanottaja: AHN Fuengirola-Mijas

 

Uusi yritys

SPANSKNORDISKA S.L
100% AHN omistama yhtiö avaa meille tulevaisuudessa uusille mahdollisuuksille laajentaa toimintaamme ja kaikkein tarkeintä on että voimme tuntea itsemme turvalliseksi
noudattamalla tarkasti Espanjan lakeja ja määräyksiä.
Arvonlisäverolliset maksut ja ostot on tilitetty yhtiön kautta 1. helmikuuta lähtien.
Tämä ei vaikuta sinuun jäsenenä. Maksat normaalisti jäsenmaksun yhdistyksen tilille.
Jäsenmaksu on alv veron ja menee suoraan yhdistyksen tilille. Alv verollisten tavaroiden ja palveluiden myynnistä saatu tulo kirjataan suoraan yrityksen kirjanpitoon.
SPANSKNORDISKA S.L. tilille
ES79 3058 0860712720042261

 

 

Hallitus 2023

Eckhardt Metzner

Presidentti

eckhardt.metzner@ahngolf.net

 

Michael Emdenborg

Varapuheenjohtaja

michael@ahn-fuengirola.net

 

Anette Ternstedt 

Sihteeri
anette@ahn-fuengirola.net

 

Stefan Dolvander

IT-manageri

stefan@ahn-fuengirola.net

Tore Korp

tore.korp@ahngolf.net

Carina Hagström Kihlberg

hagstrom4@telia.com

ekchardt1.jpg
michael1.jpg
Stefan-sommar3.png
Carina Hagström Kihlberg.jpeg
Jan.jpg
Barbro.jpg
Else-Marie2.jpg

Varajäsenet

Arild Bruun

ari-bruu@online.no

Jan Andersson

jan_i_andersson@hotmail.com

Bengt Larsson

bengtlarsson48@hotmail.com

Tilintarkastajat

Rolf Johansson

Alex Westin

Kirjanpitäjän sijaiset

Daniel Cannerlöv
Rolf Grönberg

bottom of page